FINALS TEAMS: SLE Worldwide Australia U16/18 Country Championships

Updated: April 5, 2017
DSC_4547

U16’s Country Championship Final 

10:00am – East Coast Dolphins v Western Rams (Cessnock Sportsground)

East Coast Dolphins

1. Malachi Roberts (Macleay)
2. Adam Neale (Forster Tuncurry)
3. Lachlan Williams (Taree Red Rovers)
4. Thomas Vickery (Murwillumbah)
5. Jamaine Anderson (Wauchope)
6. Kaine Parkinson (Smithtown)
7. Kade Hill (Murwillumbah)
8. Jordan Taualii (Tweed Seagulls)
9. Tony Thompson (Port Macquarie)
10. Solomon Torrens (Casino)
11. Ben Liyou (Grafton)
12. Jordan Moore (Bowraville)
13. Ulysses Roberts (Bowraville)

14. Oliver Nosworthy (Port Macquarie)
15. Reagan Harris (Sawtell)
16. Carlin Pettet (Forster Tuncurry)
17. Kane Evans (Wingham)
18. Lochlan Wolfe (South Tweed)

Coach: Joel McCafferty

 

Western Rams

1. Benjamin Glasheen (Parkes Marist)
2. Raymond Towney (Red Bend)
3. Coopa Martin (Red Bend)
4. Dylan Marmion (Blayney Bears)
5. Harry Hopkins (Lithgow storm)
6. James Nelson (St John’s Dubbo)
7. Harry Blake (Nyngan Tigers)
8. Colby Peckham (South Dubbo)
9. Campbell Woolnough (Red Bend)
10. Josh Piper (Orange CYMS)
11. Nic Barlow ©(Bathurst Panthers)
12. Thomas Stimpson (St John’s Dubbo)
13. Nathan Ward (Bathurst Panthers)
14. Bradley Fearnley (Bathurst Panthers)
15. Kyle McClenahan (Red Bend)
16. Mitch Collins (Orange Cyms)
17. Jarred Peachey (St John’s Dubbo)
18. Mackenzie Atkins (Bathurst Panthers)
19. Logan Conn (Wellington Cowboys)

Coach: Kurt Hancock

 

 

 U18’s Country Championship Final

11:30am – Newcastle Rebels v Western Rams (Cessnock Sportsground)

Newcastle Rebels

1. Lachlan Bent (Central Newcastle)
2. Bailey Ritchie (Beresfield)
3. Ben Hibberd (Lakes United)
4. Denzel Ryan (Central Newcastle)
5. Jye Bieman-King (West Maitland)
6. Matthew Smith (Western Suburbs)
7. Matthew Atkins (Central Newcastle)
8. John Toleafoa (Lakes United)
9. Cody Bryant (Central Newcastle)
10. Sam Jones (West Maitland)
11. Feleti Mateo (Lakes United)
13. Jock Sullivan (West Maitland)
12. Joe Bromage (Cessnock)

14. Liam Wilkinson (Western Suburbs)
15. Jack Jordan (Macquarie Scorpions)
19. Ethan Grine (Lakes United)
20. Jono Walsh (Lakes United)
18. Nash Lofberg (Lakes United)

Coach: Andrew Fawcett

Western Rams

1. Charlie Staines (Forbes Magpies)
2. Daniel Stanley (Nyngan Tigers)
3. Craig Tarr (Orange CYMS)
4. Brock Naden (Wellington Cowboys)
5. Farren Lamb (Forbes Magpies)
6. Matt Burton (Dubbo CYMS)
7. Bayden Searle (Dubbo CYMS)
8. Joseph Hobby (Blayney Bears)
9. Jaiden Burke (Forbes Magpies)
10. Riley Cheshire (Bathurst St Pat’s)
11. Darby Medlyn (Parkes Spacemen)
12. Luke Gale (Dubbo Macquarie)
13. Clayton Couley (Nyngan Tigers)

14. Jackson Bonham-Phair (Dubbo CYMS)
15. Blake Frost (Dubbo Macquarie)
16. Raymond Simmons (Nyngan Tigers)
17. Jack Davis (Dubbo CYMS)
18. Ty-Lee Simmonds (Oberon Tigers)

Coach: Cameron Greenhalgh

PROUD SPONSORS OF THE CRL